Tereyağlı Kahve Nedir? Nasıl Yapılır?

Photo of author

Kahve tüketimi dünya üzerinde yaygınlaştıkça kahve satışı yapan birçok nokta kendisini ön plana çıkarmak için farklı farklı lezzetler ortaya koymaya devam ediyor. Aynı şekilde bu durum dünyada ülkemizden herhangi bir farklılık göstermeden ilginç kahve türleri piyasaya sürülerek devam ediyor. Kahve ile ilgili son trendlerden biri olan Tereyağlı Kahve tam olarak bu noktada hepimizi şaşırtıyor.

Tereyağlı Kahve Nedir?
Aslında tarifin ismi kendisini apaçık belli ediyor. Demlenmiş kahvenin bardağa koyulmasının ardından içerisinde tereyağı eritiliyor. Tereyağının insan vücuduna birçok yararı olması sebebi ile kahve ile birleştiğinde büyük mucizeler yaratabiliyor. Bu mucizelerden birisi ise kahvenin verdiği kafein etkisinin insan bedeninde daha uzun süre kalmasını sağlayarak sürekli bir enerji hali vermesidir.

Tereyağlı Kahve Nasıl Yapılır?
Tereyağlı kahveyi yapma aşamaları oldukça basittir. Kahvenizi taze bir şekilde çektikten sonra kendinize uygun demleme yöntemi ile hazırlama işlemini gerçekleştirin. Ardından hazırlamış olduğunuz kahveyi bir mikserin içerisine dökerek yarım litre kahvenin içerisine 1 yemek kaşığı olacak kadar tuzsuz tereyağı ekleyin. İşlemlerin devamında mikserin içerisindeki karşımın hafiften renk değiştirmesi başlayana kadar çalıştırmaya devam edin. Son olarak hazırladığınız karışımı fincanınıza alarak tüketimini gerçekleştirin.

İlginç bir tarif olması sebebi ile hemen yapma imkanı olmayan kişiler için kahvenin tadını tarif etmek gerekirse; hoş ve hafif bir tadı bulunuyor. Bu kahve türünü deneyen insanlar genellikle çok beğendiğini dile getirmektedir.

Yorum yapın