Tarçınlı Kahve Nedir? Nasıl Yapılır?

Photo of author

Dünya’da en çok tüketilen meşrubatlardan biri olan kahve ve tarçının birleşimi kulağa ne kadar uzak geliyor değil mi? Aslında pek de öyle sayılmaz, tarçının salepin üzerine serpiştirildiğinde ne kadar güzel olduğunu ve birçok insan tarafından böyle tercih edildiğini biliyoruz.

Bunların yanı sıra tarçının sağlığa birçok yararı olduğunu da biliyoruz. Kilo vermede etkili olması ve vücudunuzu hastalıklara karşı koruması tarçını birçok içecekte kullanılabilir hale getiriyor.

Tarçınlı Kahve Tarifi
Tarçınlı kahveyi hazırlama süreci her ne kadar kolay gibi gözükse de biraz zamanınızı alabiliyor. Bu sebepten dolayı sabah kalktığınızda tarçınlı kahve tüketmek istiyorsanız sütü hızlı bir şekilde kaynatarak ardından kahve ile birleştirmeniz daha kolay olur.

Tarçınlı Kahve için Gerekli Malzemeler:

  • 1 su bardağı ölçeğinde süt
  • 1 adet çubuk tarçın veya 1 çay kaşığı kadar toz tarçın
  • 1 tatlı kaşığı iyi çekilmiş kahve

Bu tarifi yapmak için ilk olarak tarçın ve sütü bir arada kaynatmanız gerekiyor. Bunun ardından tarçınla birlikte kaynatılmış olan sütü yaklaşık 3 saat kadar dinlendirmelisiniz. Bu sürecin ardından kahvenin içerisinden çubuk tarçını çıkararak kahve takviyesini yapmalısınız. Son olarak ise kahvenizi köpürene kadar pişirerek servise hazır hale getirmek için filtreden geçirmelisiniz.

Uzmanlar tarafından tarçınlı kahvenin akşam üstü saatlerinde tüketilmesi öneriliyor. Neden diye soracak olursanız insan vücudunda bulunan kan şekerinde oluşan en yoğun düşüş bu saatler arasında gerçekleşmektedir. Yorgunluk etkisini gösterirken tüketeceğiniz tarçınlı kahve enerjinizide arttıracaktır.

Yorum yapın