Frappe Nasıl Yapılır

Photo of author

Yunanistan’da keşfi yapılan ve tarifi hazırlanan Frappe, yaz aylarının vazgeçilmez bir kahve türüdür. Fazlasıyla sevilen ve çokça tüketilen Frappe, özdeşleştirilerek hazırlanır ve ağızlarda enfes bir tat oluşturur. Yaz sıcağında gümbür gümbür gelen sıcaklık esnasında pratik bir biçimde hazırlanarak tüketebileceğiniz bu kahve çeşidinin yapımı oldukça kolay ve tadımı oldukça keyiflidir.

Frappe Nasıl Yapılır

Gerekli Malzemeler :

  1. Bir miktar şeker (tercihe göre)
  2. Soğuk tam yağlı süt
  3. Buz
  4. Karıştırıcı (blender veya shaker)
  5. Toz kahve (Nescafe Gold veya Nescafe Classic olabilir)

Yapılışı :
İyi bir kahve aroması tadabilmek için minimum 2-3 yemek kaşığı kahve tozu kullanılmalıdır. Diğer malzemeler servis esnasında bardak büyüklüğüne göre değişiklik gösterebilir. Tüm malzemeleri bir kapta birleştirip uygun bir karıştırıcı tercih ederek karıştırabilirsiniz. Bu sayede elde edeceğiniz kahve için karışımı hazırlayabilirsiniz.

Karıştırıcı bir karıştırma cihazı veya kaşık olabilir. Karışım içinde meyveli yoğurt, çikolata sosu, krema veya dondurma koyarak farklı tatlar elde edebilir, aynı zamanda kahvenize renk katarak lezzetini arttırabilirsiniz. Nescafe Gold veya Nescafe Klasik olarak seçeceğiniz kahveyi bu malzemeler ile karıştırarak rahatlıkla, aynı zamanda keyifli biçimde servis edebilirsiniz.

Kahveyi fincana dökmeden önce fincanınızı ısıtmayı unutmayın. Hazırlanış aşamasında kaynama derecesinde olan kahveniz, soğuk bir fincan ile temas ederse birçok özelliğini yitirebilir. Bu nedenle önceden fincanınıza sıcak su koyarak veya mikrodalga ile uygun sıcaklıkta ısıtarak kahvenizi dökün. Böylelikle kahvenizdeki lezzetler eksilmeyecektir.

Yorum yapın