Filtre Kahve Hazırlarken Kağıt Filtre Kullanımı

Photo of author

Filtre kahveyi kendi evinizde hazırlıyorsanız muhakkak filtre kahve kağıdını kullanmanız gerekiyor. İyi bir şekilde öğütülmüş kahvenin aromasının kağıda geçmesinde en büyük yardımcı kaynak bu kağıtlardır.

Filtre kahve kağıdı sayesinde öğütülmüş biçimde kullanılmaya hazır olan kahvenin içerisinde bulunan tortuların suyun içerisine dağılmasını engellenir. Bu sayede filtre kahvenizi yudumlarken ağzınıza gelen rahatsız edici kahve tortularından kurtulmuş olursunuz.

Filtre Kahve Kağıdı Kullanarak Kahve Hazırlamak
Filtre kahve kağıdını kullanarak kahve hazırlamak için önünüzde iki adet seçenek bulunuyor. Eğer kahveyi makinada hazırlıyorsanız boyutu büyük olan kağıtlardan kullanmanız gerekecektir. Makina kullanmadan hazırlıyorsanız sadece normal boyutlarda olan kahve kağıtlarını kullanmanız yeterli olacaktır. Geleneksel yöntemler ile filtre kahve yapmak istiyorsanız tercihinizi kesinlikle ikinci seçenekten yana kullanmanız gerekiyor.

Geleneksel Filtre Kahve Hazırlama Yöntemi
Bu yöntem ile kahve hazırlamak istiyorsanız filtre kağıdını daha önce hazırlamış olduğunuz kahve düzeneğinin içerisine yerleştirmelisiniz. Bunun akabinde filtre kahve yapmak için özel olarak çektiğiniz kahveleri filtrenin üzerine dökün. Bu işlemleri yaparken bir yandan suyu kaynatmaya devam etmeniz gerektiğini kesinlikle unutmamalısınız. Ardından kaynamış suyu elinize alarak filtre kağıdının üzerinden yavaşça dökmeye özen gösterin. Tam olarak bu noktada kahvenin aromasını daha iyi yakalamak için 30 saniye aralıklar ile dökmelisiniz. Eğer bu noktaya özen gösterirseniz hazırladığınız kahvenin içiminin yanı sıra verdiği haz da yüksek derecelerde olacaktır. Cafe Del Turco olarak filtre seçimlerini yaparken hazırlanış biçimine göre yapmanızı öneriyoruz.

Yorum yapın